Jakość materiałów i certyfikaty bezpieczeństwa

1/3

Nasze produkty szyte są ręcznie z najwyższą starannością, z najlepszych jakościowo materiałów.
Dbamy o to, aby nasze produkty były bezpieczne dla dzieci i nie zawierały szkodliwych substancji niebezpiecznych dla zdrowia Maluszka.
Wszystkie tkaniny pochodzą z pewnych źródeł i są produkowane z zachowaniem odpowiednich standardów, potwierdzonych certyfikatem Oeko-Tex® Standard 100.

Bawełna

Stosowana przez nas bawełna jest wytrzymała i jednocześnie delikatna.  Kolory są trwałe i nie  blakną, nawet po wielkokrotnym praniu.  Tkaniny zachwycają pięknymi wzorami i idealnie dobranymi, soczystymi kolorami.  W naszej ofercie mamy bawełnę najlepszych zagranicznych projektantów takich jak: Mihael Miller i Robert Kaufman , Timeless  Treasures, Camelot Fabrics, jak również naszych rodzimych, polskich producentów, którzy w niczym nie ustępują swoim amerykańskim kolegom. Z wielką przyjemnością szyjemy z materiałów: PepiLeti, SweetCraft, Bebè Casa, Kokoton.

Minky

Wszystkie nasze produkty szyte są z oryginalnego polaru Minky.  Jest to materiał wysokiej jakości, o gramaturze 400g/m2, 3mm grubości. Niezwykle miękki i puszysty, o pięknych, mocno napigmentowanych kolorach.  Tkanina dobrze zachowuje się w praniu, nie traci swoich właściwości, tekstury oraz koloru. Minky jest przebadany pod kątem zawartości substancji szkodliwych i posiada stosowane atesty i certyfikaty.

Wypełnienie

Jako wypełnienie do kocyków, rożków itp. stosujemy włókninę silikonową najwyższej jakości.  Posiada ona właściwości antyalergiczne. Jest przewiewna, nie chłonie wilgoci, jest bezwonna, nie prószy się i nie wydziela żadnych związków chemicznych. Włóknina jest bardzo miękka, puszysta i przez długi czas nie traci sprężystości.
Natomiast poduszki i maskotki wypełniamy  antyalergiczną kulką silikonową, o tych samych właściwościach. Szczególnie cenioną zaletą kulki silikonowej jest jej zdolność dopasowywania się do kształtu głowy, tak aby zapewnić możliwie jak największą wygodę snu. Wypełnienia posiadają certyfikat Oeko-Tex Standard 100.

Nici, których używamy również posiadają Certyfikat Oeko-Tex 100.

Nasze produkty są pozbawione niebezpiecznych elementów

Zamki wszywane są tak, by nie miały bezpośredniego kontaktu ze skórą dziecka, aby zabezpieczyć przed ewentualnym urazem przy zasuwaniu. Zamek jest ukryty i nie posiada wystających elementów. Metki i tasiemki  przeszywane są kilkukrotnie, by zapobiec oderwaniu podczas zabawy, mają też długość zgodną z wymogami bezpieczeństwa.
Napy, zatrzaski, zawieszki i pozostałe metalowe elementy używane w naszych produktach nie zawierają niklu ani innych szkodliwych substancji.

Certyfikaty

Wszystkie nasze półprodukty posiadają certyfikat Oeko-Tex® Standard 100 klasa I. Jest to wiodący na całym świecie znak bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Produkty, którym przyznano ten znak, są wolne od substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka m.in. pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i ekstrahowalnych metali ciężkich.

Jak należy dbać o produkty Nuva:

• prać w pralce, w temperaturze 30°, program delikatny – max. 800 obrotów wirowania
• prasować tylko tkaninę bawełnianą, w temperaturze do 110°
• nie stosować wybielaczy
• nie prać ręcznie
• nie stosować płynów do płukania tkanin
• nie suszyć w suszarce bębnowej
• zalecamy pranie przed pierwszym użyciem

aktualności