Jakość materiałów i certyfikaty bezpieczeństwa

1/3

 

Jakość materiałów NUVA – certyfikaty bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo i wysoka jakość na pierwszym miejscu

Produkty NUVA są nie tylko piękne, ale przede wszystkim bezpieczne dla dzieci. Nie zawierają szkodliwych dla zdrowia substancji ani uczulających barwników. Wszystkie tkaniny, wypełnienia, a także nici i inne elementy pochodzą od sprawdzonych producentów, którzy zachowują wszelkie standardy potwierdzone certyfikatami i atestami.

OEKO-TEX® STANDARD 100

Wszystkie półprodukty posiadają certyfikat Oeko-Tex® Standard 100 klasy I. Jest to wiodący na całym świecie znak bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Produkty, którym go przyznano, są wolne od substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka, takich jak m.in. pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i ekstrahowalnych metali ciężkich.

Bawełna

Bawełna, z której szyte są produkty NUVA jest wytrzymała i jednocześnie delikatna.  Kolory są trwałe i nie  blakną, nawet po wielokrotnym praniu.  Tkaniny zachwycają pięknymi wzorami i idealnie dobranymi, soczystymi kolorami

Minky

Produkty szyte są z oryginalnego polaru minky.  Jest to materiał o gramaturze 380g/m2 i 3mm grubości. Niezwykle miękki i puszysty, w wyjątkowych, mocno napigmentowanych kolorach. Tkanina dobrze zachowuje się w praniu, nie tracąc swoich właściwości, tekstury czy barwy. Minky jest przebadany pod kątem zawartości substancji szkodliwych i posiada stosowane atesty i certyfikaty.

Wypełnienie

Wypełnienie kocyków to najwyższej jakości włóknina silikonowa. Jest przewiewna, bezwonna, nie chłonie wilgoci i nie prószy się. Nie wydziela żadnych związków chemicznych i posiada właściwości antyalergiczne. Włóknina jest miękka, puszysta i przez długi czas nie traci na sprężystości.

Poduszki i maskotki wypełniane są z kolei antyalergiczną kulką silikonową, która posiada takie same właściwości. Dopasowuje się ona również do kształtu głowy, zapewniając komfort podczas snu. Rożki, ochraniacze łóżeczek i play maty wypełniane są natomiast włókniną poliestrową, która jest sztywna, nie chłonie wilgoci, nie wydziela zapachu oraz świetnie nadaje się dla alergików.

Drobne Elementy

Zamki błyskawiczne są ukryte i wszywane tak, by nie miały bezpośredniego kontaktu ze skórą dziecka, zabezpieczając je w ten sposób przed ewentualnym urazem przy zasuwaniu. Nie posiadają też żadnych wystających elementów.

Metki i tasiemki  przeszywane są kilkukrotnie, by zapobiec oderwaniu ich podczas zabawy. Ich długość zgodna jest z wymogami bezpieczeństwa.

Napy, zatrzaski, zawieszki i pozostałe metalowe elementy używane w produktach NUVA nie zawierają niklu ani innych szkodliwych substancji.

JAK DBAĆ O PRODUKTY NUVA?

Produkty NUVA należy:

  • wyprać przed pierwszym użyciem;
  • zawsze prać w pralce w temp. 30°C na programie delikatnym, max. 800 obrotów wirowania;
  • nie stosować wybielaczy i płynów do płukania tkanin;
  • nie suszyć w suszarce bębnowej;
  • prasować tylko stronę bawełnianą w temp. max 110°C.

 

aktualności